Test 14 wzorów kamuflażu: który kamuflaż maskuje najlepiej w polskim lesie?

Kto by wygrał, Batman czy Superman? Co lepsze, iPhone czy Android? Cola czy Pepsi? No i oczywiście, który kamuflaż jest najlepszy, szczególnie w polskich lasach? To ostatnie właśnie sprawdziliśmy!
Zawsze miałem ochotę to zrobić, ale nigdy nie miałem odpowiedniej ilości maskujących ciuchów. W końcu, albo robić coś porządnie, albo wcale. Na szczęście mój wysiłek wsparł Helikon-Tex, udostępniając wagon wszelkiego rodzaju mundurów, swoje trzy grosze dołożyli koledzy z Frag-Out! (Króliku, serdeczne podziękowania za MAPĘ!), wygrzebałem trochę rzeczy z dna szafy i zebrał się całkiem niezły zestaw. Oczywiście, nie jest kompletny - z dziką radością dodałbym jeszcze kilka wzorów - jednak dalsze czekanie i kompletowanie groziło odsunięciem całego projektu w czasie tak daleko, że mógłby wypaść poza horyzont zdarzań.

Dlatego kiedy tylko udało się trafić taki moment, kiedy był czas, właściwa pogoda i chętni pomocnicy, ruszyliśmy do lasu. Spędziliśmy tam około 5 godzin, fotografując i przebierając się - przebierając się i fotografując. Zrobiliśmy kilka setek zdjęć dwoma aparatami (na wszelki wypadek), a mimo to nie ustrzegliśmy się dwóch niewielkich wpadek. Z pewnością zauważycie, że jedno ze zdjęć testowych w jednej lokacji jest w nieco innym przybliżeniu niż pozostałe, a na innym z kolei model stoi o pół metra od miejsca, w którym stać powinien. Całość przedsięwzięcia uważam jednak za duży sukces.

No dobra, pytacie. To gdzie te zdjęcia?!


ZAPRASZAMY do zabawy! 

Ponieważ plaftorma Blogger na której w tej chwili stoi To Się Przyda nie obsługuje porządnych galerii, wykorzystałem doskonałego CMS-a mojego starszego dziecka, portalu CHIP.pl. Właśnie tam umieściłem zestaw dwunastu galerii, obejmujący zdjęcia testowe z dwóch lokacji w których zrobiliśmy po trzy różne ujęcia każdego wzoru maskującego. Oddzielnie i trochę poza konkursem opstrykaliśmy też trzy zestawy jednobarwne, tak dla porównania. 

Pod galeriami z każdej lokacji czeka na was ankieta, w której będziecie mogli ocenić jak waszym zdaniem spisały się poszczególne kamuflaże. Wyniki ankiet podliczymy, możecie więc spodziewać się kolejnego wpisu z Ostatecznym Werdyktem, jaki wyda zbiorowy umysł roju zwanego Internetem. 

Dość gadania, pora klikać. Wchodźcie tutaj: 
TEST: Który wzór kamuflażu jest najskuteczniejszy? >>

A przy okazji, zapraszam do artykułu o historii, zasadach działania i przyszłości kamuflaży!
Sztuka bycia niewidzialnym >>


1 komentarz:

  1. Masz jeszcze Bieriozkę... chlip! Używałem jej 25 lat temu jako przebranie militarny krasnoludek na 1. dzień wiosny

    OdpowiedzUsuń